EN
Të gjitha kategoritë

PAJISJET E MJETEVE

home>Produkte>PAJISJET E MJETEVE

YATO High Grade 215 Pcs Car Repair Hand Tools Set Socket Set YT-38841
YATO High Grade 215 Pcs Car Repair Hand Tools Set Socket Set YT-38841
YATO High Grade 215 Pcs Car Repair Hand Tools Set Socket Set YT-38841
YATO High Grade 215 Pcs Car Repair Hand Tools Set Socket Set YT-38841

YATO High Grade 215 Pcs Car Repair Hand Tools Set Socket Set YT-38841


Përshkrim
Ngjyra: Tan, Argjend Brand Name: YATO
Numri Modeli: YT-38841 Vendi i origjinës: Shanghai, Kinë
Aplikacion: automotive and mechanical services, Auto Repairing Paketa: valixhe
Përmasat: 1/2, 1/4, 3/8 Emri i Produktit: SISTEMI I BAZS
MOQ: 2 PC Logo: yato
OEM: pranuar Cilësia: I qëndrueshëm i ngurtë
GRUPI: INDUSTRIAL  
përshkrim i produktit

Përshkrim

A professional tool kit that has been developed to meet the needs of specialized automotive and mechanical services. The socket wrenches as well as the drive of the sockets are made of strong, tool chromium-vanadium steel CrV 50BV3. The caps were made by die forging, and before the hardening process they were calibrated using precision gauges and control devices. Sockets equipped with AS-Drive system, increasing the maximum torque by 25%, with full protection of the edges of the caps, caps with a two-tone surface finish. The set also includes bits made of hard S2 steel. The set enables work requiring very high loads and precision, it allows to perform many service activities related to unscrewing and screwing of threaded connections of various nominal sizes. The rattles have a three-component handle and 72 teeth (5 steps working stroke).

përmbajtje

Përmbajtja e paketës:

1/2 "sockets:10; 11; 12; 13; 14; 15; 17; 19; 20; 21; 22; 24 mm, L= 38 mm; 27; 30; 32 mm, L= 42 mm

1/2 "long sockets:16; 17; 18; 19; 22 mm, L= 76 mm

bazat 1/2 "tork:E20; E22; E24

3/8 "sockets:10; 11; 12; 13; 14; 15; 16 mm, L= 28 mm; 17; 18; 19 mm, L= 30 mm

Sockets long 3/8 ":10; 11; 12; 13; 14; 15 mm, L= 63 mm

bazat 3/8 "torh:E10; E11; E12; E14; E16; E18

1/4 "sockets:4; 4.5; 5; 5.5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14 mm, L= 25 mm

1/4 "long sockets:4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 mm, L= 50 mm

bazat 1/4 "torh:E4; E5; E6; E7; E8

Ratchet 1/2 ":72T, 255 mm

Ratchet 3/8 ": 72T, 200 mm
Ratchet 1/4 ": 72T, 155mm

Sliding knob: 1/2 ", L = 255 mm, 1/4", L = 152.4 mm
Doreza e kaçavidës 1/4 ", L = 150 mm
Screwdriver knob 1/4 "with a socket for bits

Extension1/2 ": 125 mm, 250 mm
Extensions 3/8 ": 575 mm, 150 mm
Extensions 1/4 ": 50 mm, 100 mm

Candle sockets 1/2 ": 16, 21 mm
Candle sockets 3/8 ": 18 mm

Gimbal: 1/2 "; 3/8" "and 1/4" "

Adapter for 5/1 "" bits with 1/2 ""
Adapter for 5/16 "bits with 3/8" "

5/16 "bits: 30 items
1/4 "bits: 44 items

Torx 1/4 "screwdriver bits:T8; T10 x2; T15 x2; T20 x2; T25 x2; T40

Torx screwdriver bits on 1/2 "adapter: T55; T60

Phillips screwdriver bits on 1/4 "head: Ph1; Ph2
Pozidriv screwdriver bits on the 1/4 "socket: Pz1, Pz2

Flat screwdriver bits on 1/4 ": 4, 5.5, 7 mm
Hexagonal screwdriver bits on the 1/4 "adapter: 3, 4, 5, 6 mm

Çelësa kombinues: 8; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 22 mm
Çelësat e Allen: 1.27; 1.5; 2; 2.5; 3; 4; 5 mm

valixhe

Të dhënat teknike

simbol YT-38841
EAN 5906083388415
Markë Yato
pesha (kg) 12.0000
Lloji i folesë SI-SHIKONI
Madhësia e folesë [mm] 10-32,16-22,E20-E24,10-30,10-15,E10-E18,4-14,4-10,E4-E8
Gjatësia [mm] 255
material CrV6140, CrV6150, CrV50BV30
Sasia [copë] 216
Madhësia [inç] 1/2, 1/4, 3/8

 

 

Produkte Aplikimi

 

Kategoria produkt

 

Produkt me shitje të nxehtë

Mjetet e markës YATO

Qëndrueshmëria, përsosja e punimit, materialet e shkëlqyera, çeliku me cilësi të lartë janë tiparet teknike të produkteve YATO, oferta e të cilave ka të bëjë me tre fusha: shërbimi, ndërtimi dhe kopshti. Mjetet dore dhe pneumatike YATO përdoren me sukses nga specialistë në shumë fusha të ekonomisë. Qëndrueshmëria dhe qëndrueshmëria e jashtëzakonshme predispozojnë YATO për aplikime në kushte intensive industriale dhe shërbimi.

 

veprim:Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me mallrat, ju lutem mos hezitoni të na kontaktoni.

Rreth nesh

HETIM